o warsztatach 

Warsztaty skierowane są do studentów kierunków projektowych oraz absolwentów (do 3 lat od obrony dyplomu) trzech poznańskich uczelni Uniwersytetu Artystycznego, Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Przyrodniczego. Studenci w niewielkich grupach projektowych (3-5 osób) pracować będą pod opieką tutorów - uznanych poznańskich architektów nad projektem zagospodarowania terenu byłego ośrodka szkoleniowego policji w Kiekrzu. Teren opracowania od końca 2017 roku znajduje się pod zarządem Poznańskich Ośrodków Rekreacji i Sportu, które poszukuje pomysłów jak ten atrakcyjny teren zmienić dla  mieszkańców Kiekrza i Poznania.  Warsztaty odbędą się w terminie od 18 listopada do 10 grudnia  (prezentacje kończące projekt), studenci zakwalifikowani do warsztatów  zostaną zwolnieni z zajęć dydaktycznych na swoich uczelniach - w terminach spotkań warsztatowych. Opracowania warsztatowe przygotowane przez uczestników zostaną ocenione przez przedstawicieli POSIR oraz sędziów (architektów) - a dwie najwyżej ocenione prace otrzymają nagrody finansowe (wartość nagród pieniężnych - 10 000 zł). 

 
miejsce: 
Kiekrz były ośrodek
szkoleniowy Policji 

Obszar opracowania obejmuje teren dawnego ośrodka Policji znajdującego się przy ulicy Chojnickiej 35 w Poznaniu. Ośrodek powstał w latach 80 jako ośrodek wczasowy MSW. Od 1990 do 2007 roku ośrodek znajdował się w zarządzie Policji - która wykorzystywała go do działań szkoleniowych. Ośrodek zlokalizowany jest w północno- zachodniej, peryferyjnej części miasta Poznania i położony jest w zachodnim klinie zieleni nad Jeziorem Kierskim. Jezioro jest największym zbiornikiem wodnym w granicach administracyjnych miasta oraz istotnym w skali krajowej centrum sportów wodnych. Dojazd do Ośrodka zapewnia utwardzona droga publiczna (ulica Chojnicka), w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się przystanek komunikacji miejskiej oraz stacja PKP Poznań Kiekrz.

Teren Ośrodka przylega do brzegu Jeziora Kierskiego, a jego łączna powierzchnia wynosi około 9,74ha. W skład ośrodka wchodzą m.in. 4 budynki o charakterze hotelowym w tym jeden mieszczący salę bankietową z zapleczem kuchennym, wolnostojące domki letniskowe, domy o charakterze willowym, hala sportowa oraz zabudowania pomocnicze (w tym własna oczyszczalnia ścieków) i infrastruktura wypoczynkowa.

 
tutorzy 

Architekt. Studia ukończył w roku 1967 na Wydziale Politechniki Wrocławskiej. Pracę zawodową rozpoczął  w Biurze Projektów „Inwestprojekt”, następnie doświadczenie zawodowe zdobywał  w Architect ‘s Department  Greater London Council  w Londynie, podczas realizacji lontraktu „Polservice” w Bagdadzie, oraz jako partner w Pracowni Projektowej  Wojciech Kolesiński (PPWK).  W latach 1991 – 1994 pełnił funkcję Architekta Miasta Poznania, w latach 2003 – 2009 prezes SARP Poznań. Od 1972 roku związany z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu. 

 prof. Andrzej Kurzawski 

Front architects - poznańska grupa projektowa, założona w 2003 r.  przez architektów Pawła Kobryńskiego, Wojciecha Krawczuka i Marcina Saksona. W 2008 pracownia uznana została za jedną z najbardziej pożądanych pracowni młodego pokolenia na świecie - znalazła się na liście 50 najbardziej elektryzujących pracowni czasopisma Wallpaper*. W 2007 w pracowni powstał projekt Single Hauz, dom-billboard, swoisty manifest, propozycja domu/schronienia dla człowieka Świata Zachodu. 

Front architects 

 

 

              Architekt. W latach 1996-1999

           dyrektor Instytutu Architektury 

      Politechniki Poznańskiej, 1999-2002                             dziekan Wydziału Architektury Polite-

  chniki Poznańskiej. Absolwent Politechniki   Poznańskiej (1985). W listopadzie 2006 roku zdobywca pierwszej nagrody w ogólnopolskim   konkursie urbanistycznym na Studium                        Programowo Przestrzenne rzeki  Warty w                   Poznaniu. Współautor projektu kościoła

    św. Ojca Pio w Poznaniu. Autor książek

     m.in.: "Architektura Wybrzeża”,                                         "Kształtowanie przestrzeni region-

             ów i miast", “Waterfront     

                   architecture"

dr hab. inż. arch. Robert Ast

Architekt, absolwent  Politechniki Poznańskiej – 1979. Główny projektant w pracowni ARI sp. z o.o. Do najważniejszych realizacji biura należą: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu, budynek biurowy firmy Solar w Poznaniu, budynek Sądu i Prokuratury Rejonowej w Szamotułach, Zintegrowany Dworzec Autobusowy MPK na Osiedlu Jana III Sobieskiego w Poznaniu, Sąd Apelacyjny  w   Poznaniu. Architekt doktorat obronił na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej (2004). Habilitację na Wydziale Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (2014). Prezes SARP Poznań w latach 2009-2012. Od lat związany z UAP, gdzie pełni funkcje kierownika Katedry Architektury. 

dr hab. inż. arch. Eugeniusz Skrzypczak

       Pracownia założona w 2007 roku

     przez Natalię i Mikołaj Stępieniów w 
  Poznaniu. Pracownia  działa na terenie     zachodniej Polski specjalizując się w

  dużych i złożonych opracowaniach       projektowych, w ostatnich latach wizy-

  tówką architektów stały się przebudowy

  i rozbudowy obiektów zabytkowych. Do

   najnowszych realizacji pracowni należy

          m.in budynek B Uniwersytetu

            Artystycznego w Poznaniu.  

NMS architekci 

Neostudio to zespół młodych, lecz doświadczonych architektów, którzy w kreatywny sposób łączą pasję z pracą. Pracownia została założona w 2005 roku jako efekt wieloletniej współpracy architektów: Bartosza Jarosza i Pawła Świerkowskiego. Dzięki współpracy z wieloma nagradzanymi biurami projektowymi, Paweł i Bartosz nabyli rozległe doświadczenie pozwalające kreować estetyczne i efektywne kosztowo rozwiązania dla swoich klientów. Pracownia konsekwentnie rozszerza aktywność, podejmując nowe wyzwania w zakresie skali, funkcji, skomplikowania i lokalizacji projektu.

Neostudio 
program 
07-13.11

rekrutacja na warsztaty zgłoszenia przyjmowane są do 13.11 (23:59)

15.11

ogłoszenie listy zakwalifikowanych uczestników 

18.11 g.9-16

wizja lokalna- Kiekrz 

19.11 g. 9-18

prace projektowe w grupach

20.11 g. 9-18

prace projektowe w grupach

21.11 g. 9-18

prace projektowe w grupach, prace w modelarni

29.11 g. 9-18

prace projektowe w grupach, prace w modelarni

10.12 g. 9;00

prezentacje projektów warsztatowych, obrady sędziów 

17.12 g.15.00

ogłoszenie wyników, otwarcie wystawy 

17.12-30.01.2019

wystawa projektów warsztatowych 

rekrutacja 

Uczestnikiem warsztatów mogą być studenci oraz absolwenci (do 3 lat po obronie dyplomu) kierunków projektowych 3 poznańskich uczelni: Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Artystycznego oraz Uniwersytetu Przyrodniczego. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Studenci zakwalifikowani na warsztaty zostaną zwolnieni z zajęć dydaktycznych - w  terminach prac warsztatowych.

kto może uczestniczyć w warsztatach? 
jak zapisać się na warsztaty ?

Jeśli chcesz uczestniczyć w warsztatach wypełnij formularz dostępny poniżej oraz prześlij nam swoje portfolio lub stronę internetową. Rekrutacja na warsztaty trwa od 8.11 do 13.11.2018 (23:59).  Informację o zakwalifikowaniu na warsztaty otrzymasz najpóźniej 15.11.2018

 
 
 
kontakt
 
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now